Семинар “Към Същността” юбилейно ниво

Read Time ~ 1 minute

Това не е първия път когато пиша за семинарите на фондация Същност, но определено е най радостния до сега.
За какво става дума :

Тази година фондацията навършва пет години от основаването си и по този случай ще имаме юбилеен семинар. Целта ни е този път да направим едно истинско празнично събитие с много нови елементи и едновременно с това – много полезно.

Но за да бъде един празник истински най-важното нещо са участниците.
За тази цел планираме да съберем огромен брой участници. Залата е предвидена за петстотин души, но може да побере и повече. Поддържането на такова количество участници, ще бъде истинско предизвикателство за всички асистенти в семинара (екипът също не е никак малък, но 30-40 човека все пак ми се виждат капка в морето при 500 участници), но сме решили, че ще се справим така или иначе.

За тези от вас, които не занят какво представляват семинарите на фондацията ето кратко описание какво се прави :

  • На първо място се учим да бъдем по-осъзнати за себе си, за чувствата и емоциите си, както и за нещата които вършим или желаем. Това се случва чрез кратки (ама наистина кратки) лекции по темите, последвани от практически упражнения в групи от два до четири човека. В резултат човек научава много повече за себе си, за начина си на мислене и за реалните си цели.
  • Учим се да споделяме себе си с другите. Всеки може по един или друг начин да покаже себе си на останалите участници в семинара. В много случаи цялата група се учи от това което един или друг човек споделя.
  • Учим се да се доверяваме и да живеем с доверие към заобикалящия ни свят. По време на семинара се създава уникална среда, в която е наистина безопасно човек да разкрие себе си. По този начин научаваме наистина много, защото най големите учители на себе си, сме самите ние.
  • Има време в семинара, когато реално имаме възможност да изживеем мечтите си. И цялата група ни подкрепя в това което искаме.
  • Научаваме, че в живота подкрепа може да получим от всякъде. Достатъчно е само да я пожелаем. Научаваме и каква е разликата между помощ и подкрепа и как да даваме и получаваме
  • Научава се какво е това обратна връзка и доколко е полезна дори и когато е отрицателна.
  • Научаваме и много други неща и техники, които ще ни бъдат от полза в живота нататъка

Тъй като това е празничен семинар, освен стандартните неща, планираме да направим и много изненади, така че дори и на тези които са го карали да им стане интересно.

И така. Ако съм успял да ви събудя любопитството, моля заповядайте при нас.
Датите и цените все още се уточняват.
Това което се знае със сигурност е, че семинарът ще е с след средата на Май, възможно е дори Юни (опитваме се да се съобразим с отработките и празниците май месец, а това се оказва малко сложна задача). Ще продължи пет дни от които три вечери (сряда, четвъртък и петък) и два пълни дни (събота и неделя).
Колкото до цените със сигурност, ще са много по-ниски от обикновенно, но все още не е ясно колко ще са, може би днеска ще се разбере и това.

За тези от вас които желаят да се запишат ето координатите на организаторите :
Милена Ненкова – 0887 246 943, 02/ 843 93 36, след 14 часа
Наталия Николова – 0898 632 148

Въпроси относно семинара може да задаевате и тук и ще се стремя да им отговарям доколкото ми е по силите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *